هرآنچه كه نياز است خانومها ودختر خانوم ها بدانند(مدل آرايش و لباس ،نكات خانه داري ،آشپزي و...،)
 

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم اسفند 1387ساعت 14:8  توسط مهري  | 

مشکلات پوستی نوزادان
پوست نوزادان بسیار ظریف و لطیف است و هیچ چیز مثل کهیر ناشی از پوشک و سایر مشکلات پوستی باعث کج خلقی آنها نمی شود.بسیاری از نوزدان مستعد ناراحتی های پوستی به خصوص در اولین ماه های پس از تولد هستند.در ادامه مطلب به بعضی از این مشکلات پوستی و شیوه درمان آنها اشاره می کنیم.

کهیر نوزادان
در بسیاری از این موارد کهیر ها خود به خود از بین می روند و نیازی به مداخلات درمانی نیست. ولی همه آنچه که والدین باید بدانند سه چیز است:
چه مشکلاتی را میتوان در خانه مداوا کرد؟
کدامیک نیازمند درمان های پزشکی است؟
و چگونه می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد؟
جلوگیری از کهیر های ناشی از پوشک
در بسیاری از موارد به دلیل محکم کردن بیش از اندازه پوشک، یا تعویض دیر هنگام پوشک خیس، یا بدلیل استفاده از بعضی مواد شوینده خاص، بعضی از پوشک ها، یا کهنه بچه  این اتفاق می افتد.برای ممانعت از بروز چنین مشکل پوستی بهتر است، برای مدتی نوزاد را بدون پوشک باز گذاشته تا در معرض هوا قرار بگیرد. به محض خیس شدن پوشک سریعا تعویض کنید و سپس با آب گرم محل را شستشو داده و کرم زینک اکساید بمالید.
جوش و ورم ارزنی
آکنه یا جوش نوزدان از همان زمانی که در رحم هستند، بروز می کند و علت آن قرار گرفتن در معرض بعضی از هورمون های مادر است. این هورمون ها باعث افزایش تولید چربی و بند آمدن غدد چربی نوزاد می شود. جوش های روی بینی و گونه نوزدان به طور خود به خود بعد از چند هفته از بین می رود و نیازی به استفاده از لوسیون نیست.
لکه های مادر زادی(ماه گرفتگی)
از هر ده نفر نوزاد ممکن است یک نفر با این لکه ها متولد شود. البته باید گفت که این حالت ارثی نیست. و زمانی که نوزاد به دنیا می آید یا چند ماه بعد از تولد بروز کند و باید گفت که لکه های مادر زادی  نباید مسئله ای نگران کننده برای والدین باشد .
اگزما
اگزما ، نوعی کهیر قرمز رنگ و خارش آور است که در پاسخ به محرک ها بروز می کند.این وضعیت در نوزادانی که خانواده آنها سابقه آسم، آلرژی و یا اگزما دارند بیشتر بروز می کند. اگزما ممکن است به صورت کهیر های تراونده برروی صورت نوزادان ظاهر شود که به مرور زمان ضخیم، خشک و فلسی شکل می شود. همچنین ممکن است اگزما در محل هایی نظیر آرنج، قفسه سینه، بازو ها و یا پشت زانو بروز کند. برای درمان بهتر است محرک ها را شناسایی کرده و از آن اجتناب کنید. همچنین استفاده از صابون،  مواد شوینده  ومرطوب کننده های ملایم توصیه می شود.
خشکی پوست
در اغلب موارد نوزادانی که کمی دیرتر از موعد به دنیا می آیند پوستی خشک و پوسته پوسته دارند. اما مطمئنا لایه های زیرین پوست آنها سالم،نرم و به اندازه کافی مرطوب است و نباید از این بابت نگران بود. ولی اگر برای مدت طولانی این وضعیت خشکی ادامه داشت بهتر است با پزشک مشورت کنید.
پوست عرق سوز
این وضعیت با بروز برآمدگی های صورتی مایل به قرمز قابل تشخیص است و اصولا در بخش هایی از بدن که مستعد تعریق است مثل گردن، ناحیه مقعد، زیر بغل و چین های پوست ظاهر می شود. محیط خشک و خنک و استفاده از لباس های گشاد و راحت حتی در زمستان، تمام آن چیزی است که برای درمان این وضعیت لازم است.
عدم استفاده از پودر
نوزدان ممکن است ذرات بسیار ریز پودر را استنشاق کرده که این خود باعث بروز مشکلات تنفسی می شود. از بین انواع پودر های بچه ، پودر نشاسته ذرت بی خطر تر است ولی در مورد کهیر های ناحیه مقعد ، مخمرها از همین پودر نشاسته ذرت تغذیه می کنند. بنابر این بهتر است به طور کلی از پودر استفاده نشود.
جوش های سفید یا عرق جوش
از هر دو نوزاد تقریبا یک نفر دچار جوش های سفید رنگ می شود که اصولا روی بینی و صورت ظاهرمی گردد.این حالت به دلیل انسداد غدد چربی توسط پوست های فلس شده بروز می کند. گاهی به این جوش های سفید ، آکنه نوزدان نیز گفته می شود که البته غلط است زیرا آکنه نوزدان به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می افتد. در مورد جوش های سفید باید گفت که بعد از مدتی که روزنه غدد باز شد، مرتفع می گردد و نیاز به درمان ویژه نیست.
عفونت کپکی
این عفونت اصولا بعد از یک دور مصرف آنتی بیوتیک ها ظاهر می شود. و  شکل آن بستگی به محلی از پوست دارد که ظاهر شده است. مثلا برفک روی زبان و دهان مثل شیر خشک شده ظاهر می شود. در حالی که کهیر پوشک ناشی از کپک، معمولا به صورت برآمدگی قرمز روشن است.در هر دو مورد بهتر است به پزشک مراجعه شود . برفک دهانی اصولا با داروی ضد برفک وکهیر پوشک ناشی از کپک با کرم ضد قارچ مداوا می شود.
نکات بهداشتی برای مراقبت از پوست نوزادان
بهتر است جهت ممانعت از بروز بعضی از این مشکلات پوستی از مواد شوینده ملایم برای شستشوی کلیه پوشاکی که در تماس با نوزاد است، اعم از ملحفه، حوله، کهنه و حتی لباس خودتان استفاده کنید.
پوست زرد یا یرقان
این حالت اصولا دو تا سه روز بعد از زایمان در نوزادان اتفاق می افتد و پوست و چشم آنها را زرد رنگ می کند. این وضعیت اغلب در نوزدان نارس مشاهده می شود و به دلیل بیلی روبین در خون است که البته 1 تا 2 هفته بعد از تولد از بین می رو د. تغذیه مکرر نوزاد و در موارد شدید استفاده از لامپ های مخصوص برای درمان کارساز است.
آفتاب زدگی نوزادان
نور خورشید احساس فوق العاده ای را برای نوزدان به همرا دارد اما قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید سبب آفتاب زدگی می شود. برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی بهتر است، در شش ماه اول تولد،  نوزاد را از تماس مستقیم با نور خورشید منع کرد.  و بعد ها نیز از کرم ضد آفتاب ویژه، کلاه و آفتاب گیر استفاده نمود.
بهتر است نقاطی از بدن نوزاد، که نمی توان با لباس پوشاند را کرم ضد آفتا ب زد.همچنین می توان از کرم زینک اکساید برروی بینی ، گوش ها و لب های نوزدان استفاده کرد.
محصولات مراقبتی نوزدان
در زمان خرید این محصولات از عدم وجود رنگدانه ، رایحه  ، فتالین و هیدروکسی بنزوات در ترکیب آن مطمئن شوید.زیرا این مواد سبب بروز حساسیت های پوستی ذکر شده می گردد.
شستشوی نوزدان
پوست نوزادان بسیار ظریف و حساس است  و بهتر است برای مرطوب نگه داشتن آن به مدت 3 الی 5 دقیقه حمام آب گرم استفاده کرد.همچنین به محض تمام کردن شستشو زمانی که پوست هنوز خیس است از  لوسیون و مرطوب کننده استفاده کنید. 
ماساژ نوزادان
اگر این مشکلات پوستی نوزاد شما را آزار می دهد، بهتر است از تکنیک ماساژ استفاده کنید. این کار باعث می شود که نه تنها نوزاد احساس آرامش کند بلکه بهتر به خواب برود.
همان طور که گفته شد بسیاری از این مشکلات پوستی نوزدان چندان جدی و نگران کننده نیست و به مرور از بین می رود . با این حال در صورت مشاهده جوش های چرکین زرد رنگ یا نقاط قرمز مایل به بنفش بر روی پوست، یا مشاهده تب و بی حسی به پزشک گزارش دهید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387ساعت 21:44  توسط مهري  | 

 

كرم‌ها به شکل بی رویه ای مصرف می شوند بی آنکه کسی از خواص واقعی آنها آگاه باشد.
حتما تا كنون آرزو كرده‌ايد كه اي كاش راه حلي براي صاف شدن پوست صورتتان وجود داشت. البته اگر اقدامي در اين جهت كرده باشيد، اطلاع داريد كه هزينه انواع روش هاي اين كار بسيار زياد و گاهي خود، افزاينده چين و چروكهاي صورت است. با وجود هزينه زياد اين روش‌ها و نيز در برخي از موارد، عوارض احتمالي آنها، انتخاب درست و آگاهانه روش مناسب برداشتن چين و چروكهاي پوست صورت ،خود دغدغه‌اي بجاست.


پوست
چروك ها از کجا می آیند؟
پوست انسان نيز مثل هر ساختمان و بناي ديگري، اسكلت و داربست بسيار محكمي دارد كه اجزاي مختلف پوست را در محل خود نگه مي دارد و عامل صافي پوست است. اين داربست محكم، كلاژن ناميده ميشود. وقتي به دلايل مختلف رشته هاي كلاژن در محل خاصي از پوست تخريب مي شوند، ساختمان آن محل از پوست فرو ريخته و اين تخريب ساختمان پوست خود را به صورت چين و چروك سطح پوست نشان مي دهد. معمولا رشته هاي محكم كلاژن به مرور زمان و پس از گذشت سال‌هاي زندگي، در دوران ميانسالي و سالمندي، شكسته شده و پوست دچار چين و چروك‌هايي ميشود كه نمايانگر گذر عمر هستند. ولي برخي عوامل مي‌توانند باعث شوند كه اين چين و چروكها زودتر از موعد ظاهر شوند.

از بین بردن زمینه ها
اگر بخواهيم از ايجاد چين و چروك پوست پيشگيري كنيم، بايد از رعايت دو نكته شروع كنيم: تماس با نور آفتاب را به حداقل برسانيم و سيگار نكشيم. علا‌وه بر اين دو مورد، بايد عادت اخم كردن را نيز ترك كنيد. اخم كردن باعث ايجاد چين‌هاي عميقي در پوست بين دو ابرو ميشود كه علاوه بر پيرتر نشان دادن چهره ، باعث عصباني و عبوث به نظر رسيدن چهره شما مي شود. كاهش زياد و سريع وزن نيز باعث ايجاد چين و چروكهاي پوستي مي شود. اگر قصد داريد به طور يكباره و ناگهاني بيش از 15 كيلوگرم، وزن كم كنيد، بايد منتظر چين و چروك‌هاي پوستي خصوصا در نواحي صورت و گردن باشيد، بنابراين در هر دوره كاهش وزن بيش از 15 كيلوگرم وزن كم نكنيد و سعي كنيد اين كار را به طور تدريجي انجام دهيد. خشكي پوست نيز از عوامل مهم در ايجاد چين و چروك است. براي جلوگيري از خشكي پوست نيز استفاده از كرم‌هاي مرطوب‌كننده توصيه مي‌شود. يكي از بهترين تركيبات مرطوب‌كننده تركيب <آب مقطر با اوسرين> است.

كرم‌هاي ضدچروك نسبتا موثر
امروزه اگر به دنبال موِثرترين كرم‌هاي ضدچروك مي گرديد بايد كرم‌هايي را انتخاب كنيد كه حاوي تركيبات مشتقات ويتامين‌A و انواع هيدروكسي اسيدها هستند. دو نوع از مشتقات ويتامين‌A كه امروزه به طور گسترده در كرم‌هاي ضدچروك مورد استفاده قرار مي گيرند عبارتند از: رتينول و ترتينوئين. رتينول كه كمتر از ترتينوئين موِثر است، تنها درمان موضعي مورد تاييد اداره نظارت بر غذا و داروي امريكا براي درمان چروكهاي پوستي است. البته هر دو اين مشتقات ويتامين‌A مي توانند در محل مورد استفاده باعث قرمزي و تحريك پوست شوند. در ضمن اگر شما باردار هستيد، نبايد از مشتقات ويتامين‌A استفاده كنيد، چون اين مواد خطر اختلالات مادرزادي را افزايش مي دهند.

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387ساعت 21:42  توسط مهري  | 
 

بازديد كنندگان لينك كنيد تا لينكتان كنم

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387ساعت 20:5  توسط مهري  | 

خواص قارچ

در گذشته قارچ را از مراتع و جنگل ها جمع می كردند. امروزه دركارگاه های صنعتی تولید و در تمام سال در اكثر مغازه ها وسوپرماركت ها عرضه می گردد.

" قارچ استخوان ها را تقویت می كند، خستگی را رفع می كند و كمبود ویتامینD را جبران می كند."

اكثر مواد غذایی در طبیعت به مقدار كافی ویتامینDدارند؛ مثل ماهی، قارچ و بعضی از انوع پنیرها. معمولاً چون با كمك نور آفتاب در پوست بدن به راحتی ویتامینDتولید می شود ، مقدار كمی ویتامینD لازم داریم . فقط در زمستان وقتی كه نور آفتاب به ندرت به بدنمان می خورد و ما خیلی كم از خانه خارج می شویم و وقتی هم كه خارج می شویم لباسهای كلفت می پوشیم، پوست ما این شانس را ندارد كه از نور آفتاب استفاده كند و تولید ویتامینD نماید. افرادی كه مدت طولانی در تخت هستند و یا اصولاً بیرون نمی روند، غالباً ازكمبود ویتامینD رنج می برند و این امر به استخوان های آنها صدمه می زند. ویتامینD باعث می شود كه كلسیم در روده جذب شده و بلافاصله در استخوانها بكار رود. افراد مسن غالباً به مرض بی آهك شدن استخوان( پوكی استخوان ) مبتلا هستند. آنها بایستی از رژیم غذائی استفاده كنند كه دارای ویتامینD می باشد مثل قارچ. یك پرس قارچ(200 گرم) نیاز روزانه به ویتامینD را تامین می كند.

هر كس به هر دلیلی مدت طولانی در تخت بماند، استخوان هایش بصورت مطلوب ساخته نخواهد شد. از طرف دیگر در اثر كمبود نور خورشید و كمبود ویتامینD بدن قادر به جذب كلسیم نخواهد بود. غالباً این افراد وقتی متوجه نارسائی می شوند كه می خواهند تخت را ترك كنند. با این استخوان های ضعیف بایستی انسان كاملاً مراقب باشد. به اینگونه افراد توصیه می شود حتی المقدور درهرهفته سه مرتبه،هر بار یك پرس قارچ میل نمایند و بهتر است با شیر و یا محصولات لبنی خورده شود، چه پخته و چه خام بعنوان سالاد مصرف شود؛ قارچ به عنوان منبع ویتامینD و شیر، ماست و یا پنیر به عنوان منابع كلسیم ، سبب تقویت استخوان ها می شوند.

برای اینكه تمام مواد مغذی از موادغذائی به بهترین صورت جذب شوند، نیاز به ویتامین های گروهB می باشد. قارچ یك دسته از این ویتامین های سوخت و ساز را تامین می كند. هر سلول در بدن ما به ویتامینB2 موجود در قارچ نیاز دارد تا بتواند انرژی كسب كند. برای اینكه انسان زود خسته و كم حوصله نشود، اعصاب هم نیاز به ویتامینB2 دارند. وظیفه بیوتین موجود در قارچ در سوخت و ساز بدن این است كه انرژی را آماده نگه می دارد و اسید فولیك در سوخت و ساز پروتئین و مواد اصلی ژن ها نقش مهمی را بازی می كند. خانم ها بطور متوسط 90% مقدار ویتامینB2 توصیه شده را دارا می باشند و بندرت یك زن اسید فولیك را به اندازه لازم جذب می كند. بنابراین برای حل این مشكل بایستی خانمها در رژیم غذائی خود غالباً از قارچ استفاده كنند.

معمولاً قارچ را بایستی فقط بصورت پخته میل كرد. چونكه قارچ ها آلوده به موادی هستند كه فقط در اثر پختن از بین می روند. ولی قارچ هایی را كه در واحدهای صنعتی تولید می شوند، می توان بدون هیچ مشكلی پس از تمیز كردن مصرف كرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387ساعت 19:48  توسط مهري  | 
http://www.therosedress.com/dresses/cd/c/1072/f.jpg

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1387ساعت 22:41  توسط مهري  | 

مصرف گوجه فرنگی باعث محافظت از پوست می شود
محققان اعلام کرده اند مصرف گوجه فرنگی پخته توانایی بدن را در مقابله با اشعه ماورای بنفش خورشید افزایش داده و مانند ضد آفتاب از پوست محافظت می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فود کانسیومر، حتی افرادی که دچار سوختگی های پوستی می شوند می توانند با استفاده از گوجه فرنگی پخته توانایی بدن در ترمیم این گونه سوختگی ها را افزایش دهند.

بنابر همین گزارش ،محققان تعدادی از داوطلبان را مورد ارزیابی قرار داده و آنها را به دو گروه برابر تقسیم کردند.

در مدت این تحقیق سه ماهه به گروه اول روزانه 55 گرم گوجه فرنگی پخته و به صورت خمیر در آمده و 10 گرم روغن زیتون دادند و به گروه دوم نیز فقط روزانه 10 گرم روغن زیتون دادند .

 نتیجه اینکه گروه اول که هر روز از گوجه فرنگی استفاده کرده بودند 33 درصد کمتر دچار آفتاب سوختگی شده بودند و در ضمن پروکلاژن پوستشان نیز که مسئول محافظت از بافت پوست است در سطح بالاتری بود.

حتی برخی از متخصصان معتقدند استفاده از گوجه فرنگی می تواند در ایجاد طراوت پوست در حالت عادی موثر باشد و از چین و چروکهای زودهنگام پوست نیز جلوگیری کند.

همچنین بررسی ها نشان داده آنتی اکسیدان موثر در گوجه فرنگی به نام لیکوپن به صورت خام سخت تر مورد استفاده بدن قرار می گیرد و عمل پختن جذب این ماده را در بدن ساده تر می کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1387ساعت 21:34  توسط مهري  | 

استفاده زیاد از بازی‌های رایانه‌ای عامل بروز نوعی اختلال پوستی است

استفاده زیاد از بازی‌های رایانه‌ای عامل بروز نوعی اختلال پوستی است
متخصصان پوست هشدار دادند: دسته‌های بازی‌های رایانه‌ای سبب انتشار نوعی اختلال پوستی می‌شود.
این متخصصان نوعی بیماری پوستی جدید را شناسایی کردند که عامل بروز آن استفاده از دسته‌های بازیهای رایانه‌ای است. این اختلال «هیدرادنیتیس پالمارپلی استیشن» نام دارد و شرح آن در مجله انگلیسی درماتولوژی منتشر شده است.
پژوهشگران این عارضه پوستی را روی یک دختر 12 ساله بررسی کردند که در اثر بروز زخم‌های بسیار دردناک در کف دستهایش در یک بیمارستان سوئیسی بستری شده بود.
پژوهشگران می‌گویند: این دختر 10 روز پس از خودداری از بازی با رایانه به طور کامل بهبود پیدا کرد. پزشکان این دختر را در بیمارستانی در ژنو مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند که وی به یک اختلال پوستی مبتلا شده است. این اختلال معمولا باعث بروز بثورات قرمز و زخمی در کف دست‌ها یا پاشنه‌های پاها می‌شود. در ابتدا این عارضه پوستی در پاشنه پای کودکانی پیدا شد که در فعالیت‌های بدنی سنگین حضور داشته‌اند.
محققان می‌گویند: به احتمال زیاد عامل اصلی بروز این عارضه پوستی، تعریق شدید و زیاد است. این بیماری بندرت فقط در کف دستها بروز می‌کند. دختری که مورد مطالعه قرار گرفته هیچ فعالیت بدنی شدید یا ورزش سنگین انجام نمی‌داده اما والدین او اظهار داشته‌اند که دخترشان اخیرا به طور مکرر و طی ساعات طولانی در طول روزی مشغول بازیهای رایانه‌ای بوده است.
محققان انجمن پوست شناسی انگلیس اعلام کردند: این یافته بسیار مهم و جالب توجه است و باید اطلاعات آن با سایر متخصصان پوست در میان گذاشته شود
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند 1387ساعت 14:21  توسط مهري  | 
برای محافظت از پوست دستها با دستکش کار کنید

 

دستکش

اغلب شما خانم‌ها همواره دنبال راه ‌حلی هستید تا بتوانید از پیری پوست پیشگیری کنید، اما جالب است که خودتان همه شرایط را به نفع پیر شدن پوست فراهم می‌سازید!

تعجب نکنید چون به عنوان اولین عامل، به دنبال اجرای رژیم‌های غلط برای کاهش ناگهانی وزن، با کاهش آب بدن و کم شدن چربی زیر پوست، نمای پیری را به پوست خود هدیه می‌دهید.

شما با داشتن تغذیه نامناسب، نداشتن استراحت و خواب کافی به پیری زودرس پوست کمک می‌کنید.

اغلب شما تمایل ندارید در هنگام شستشو و انجام کارهای منزل، از دستکش استفاده کنید و با این کار پوست دستتان را در معرض آسیب‌های مختلف شیمیایی و فیزیکی قرار می‌دهید.

بسیاری از ما چند بار در روز دست‌هایمان را با آب می‌شوییم. آب موجب خشکی پوست ما می شود، چه رسد که در کنار آن از انواع شوینده‌ها و مواد قلیایی هم استفاده کنیم!

پوست وقتی خشک شود و آب آن کاسته گردد، نمای چروکیده و پیر پیدا می‌کند.

پوست دست‌ چون در معرض انواع آسیب‌های محیطی و فیزیکی و ... است و هرگز کسی به سلامت آنها فکر نمی‌کند زودتر دچار نمای چروکیده و یا رگ‌های برجسته پشت دست می‌شود؛ مثلا کمتر کسی را می‌شناسید که پوست دست‌هایش را در برابر آفتاب حفظ کند و در هر فصلی دستکش مناسب بپوشد.

اگزمای مزمن دست ناشی از شستشوی زیاد با شوینده‌ها و آب و بدون دستکش کار کردن، پوست دست را خشک می‌کند و دیگر نمای براق ندارد و زشت و خشن و پیرتر به نظر می‌رسد.

عده کمی از خانم‌های خانه‌دار هستند که حتما قبل از شروع کارهای روزانه، دستکش می‌پوشند و حتی برای گردگیری کردن هم دستکش نخی دارند.

پوست سالم

اگر قصد دارید به زیبایی دست‌هایتان و سلامت پوست خود کمک کنید و از پیری زودرس آن بکاهید باید با پوشیدن دستکش آشتی کنید.

باید از کرم های مرطوب‌کننده‌، بلافاصله پس از شستشوی دست و در حالی که هنوز رطوبت دارند، استفاده نمایید.

دو نوع مرطوب‌کننده داریم :

1- یک نوع آنها حالت پوششی دارند و از طبقه شاخی پوست نفوذ کرده و مقداری از چروک‌ها را صاف‌ می‌کنند و ظرف یک تا سه دقیقه بعد از استفاده مانند یک لایه محافظ، از تبخیر آب سطحی پوست جلوگیری می‌کنند که بهترین نمونه آن وازلین است.

2- نوع دیگر خودشان جاذب آب هستند و قادرند از قسمت میانی پوست ما که بیش از90 درصد آن را آب تشکیل می‌دهد، آب جذب کنند و پوست را مرطوب نگه دارند و نمای شاداب و جوان به پوست دست بدهند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند 1387ساعت 14:20  توسط مهري  | 
با سلام

چرا نظر نمی دهید

 

چرا نظر نمی دهید

 

چرا نظر نمی دهید

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 20:18  توسط مهري  |